O nas

Nasza historia

MASZMO to duet dwóch bab - Marty i Moniki. Znamy się już prawie dekadę. Obie jesteśmy ze Śląska. Jedna z Dolnego, druga z Górnego. Połączył nas Kraków, wino i miłość do second handów: obie od czasów prehistorycznych (a na pewno zanim stało się to modne) jesteśmy lumpeksoholiczkami. Pewnego dnia, zatrzaśnięte na hotelowym balkonie, na Malcie, popijając Prosecco, swoją secondhandową zajawkę postanowiłyśmy przekuć w biznes.

Dorastałyśmy w tych czasach, w których o lumpeksowych wojażach nie mówiło się głośno. Ba! Publiczne wymawianie słowa lumpeks budziło podobne emocje, jak Lord Voldemord w Hogwarcie. Zawsze więc wyprawa (najczęściej z mamą) do ciucholandu wiązała się z dreszczykiem emocji. Czasy były trudne, więc każda znaleziona "perełka" cieszyła tym bardziej. I tak już zostało. 

Pomysł na nazwę sklepu nie pojawił się od razu. Z różnych koncepcji wybrałyśmy tę najprostszą w wyrazie, będącą esencją tego, kto tworzy MASZMO. I tak nazwa powstała po prostu od naszych imion i nazwisk. 

O sklepie

Nasz lumpeks online to miejsce dla Poszukiwaczek Pereł "z drugiej ręki". Szczególnie tych, które wyznają dewizę "czas to pieniądz" i nie chcą tracić go na wielogodzinne eskapady po second handach. My robimy to za Was. Wszystko, co trafia do MASZMO to efekt naszych prywatnych "łowów". Przemierzamy krakowskie (i nie tylko) szmateksy w poszukiwaniu ubrań, butów i torebek, które mają potencjał i są w stanie idealnym lub z delikatnymi śladami użytkowania. Przy starannej selekcji staramy się zwracać uwagę na metki. Wybieramy głównie "perełki" z dobrym składem.

ubrania i dodatki second hand

EKOmaszmo

Ograniczenie nadprodukcji w przemyśle odzieżowym to jeden z filarów koncepcji mody zrównoważonej. Kupowanie rzeczy "z drugiej ręki" świetnie wpisuje się w ten proekologiczny trend. W naszym sklepie nie tylko moda jest w stylu #lesswaste. Staramy się dbać o planetę na różne sposoby m.in. pakując Wasze zamówienia w ekologiczne pudełka. Zarówno nasze metki, jak i koperty, które dołączamy do zakupu, zostały wykonane z makulatury. 

ekologiczne pakowanie

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl